Відносини з чоловіком після народження дитини

Нарешті минули 9 місяців – і на світ з’явилося настільки довгоочікуване диво – ваш малюк. Тепер ви не просто пара, а справжня родина, в якій є люблячі батьки і дитина.
На жаль, буває, що після народження дитини відносини в родині не поліпшуються, а й погіршуються. І молода мама зауважує, що ще нещодавно турботливий і уважний чоловік стає дратівливим і байдужим. Щоб уникнути цього, скористайтеся кількома нашими порадами, які допоможуть зберегти або відновити відносини з чоловіком.

Спілкуйтеся, як раніше

Жодна, найщасливіша сім’я не застрахована від розбіжностей. Різні точки зору на різні проблеми – це нормально. Адже вам обом ще доведеться звикати до думки, що тепер ви батьки і ваші відносини після народження дитини вийшли на абсолютно новий рівень. Головне – спокійно все обговорювати, тоді ви зможете уникнути конфліктів. Розмовляйте, спілкуйтеся, приділяйте чоловікові уваги не менше, ніж до народження дитини.

Встановіть змінний режим

Якщо ваш чоловік працює поза домом, він може займатися дитиною, коли повертається додому, а також давати вам відпочити на вихідних. Якщо ви годуєте грудьми, ви можете зціджувати молоко в пляшку, щоб чоловік міг без проблем сам нагодувати дитину ввечері.

Відпочивайте, коли дитина спить

Дитина заснула, спробуйте і ви наслідувати його приклад. Не виходить? Тоді просто закрийте очі і відпочиньте – це допоможе відновити сили.

Не соромтеся просити про допомогу

Поява нового маленького члена сім’ї здатна як поліпшити, так і погіршити відносини. І якщо доглядом за дитиною будете займатися тільки ви з чоловіком, ви обидва почнете швидко втомлюватися і вимотуватися.

У малюка є щасливі бабусі? Не бійтеся звертатися за допомогою до своєї мами або свекрухи, швидше за все, вони із задоволенням допоможуть вам, адже часто онуків люблять навіть більше, ніж дітей. А якщо ваше фінансове становище дозволяє, можна найняти спеціальну помічницю по господарству, хоча б на кілька перших місяців після народження дитини.

Оптимізуйте приготування їжі

Готуйте великі порції їжі і заморожуйте їх. Такий підхід дозволить вам витрачати час тільки на розігрів їжі. Головне – позначайте порції і вказуйте дату їх приготування.

За можливості, замовляйте доставку продуктів додому. Це набагато простіше, ніж їздити в супермаркет з дитиною.

Полегшіть нічні годування

Поставте дитяче ліжечко поряд зі своїм ліжком, щоб не довелося спеціально вставати для годування. Встановіть в кімнаті нічник: це корисніше для ваших очей, і вам, і дитині буде легше заснути.

Купіть слінг

Одна з необхідних сучасних речей для турботи і догляду за малюком – слінг. По-перше, він дозволить весь час бути поруч з дитиною, а по-друге звільнить ваші руки для інших справ.

Знайдіть однодумців

Щоб полегшити звикання до ролі тата і мами, можна записатися на спеціальні післяпологові курси або зареєструватися на онлайн-форумах таких же молодих батьків. Ви зможете дізнатися багато нового, познайомитися з людьми, які пройшли через ті ж труднощі і випробування, і навіть побудувати довгі дружні відносини.

Знайдіть більше порад для батьків.